Taiyo Yuden MMJCS31QHB7102KTPA18
Part No.:
MMJCS31QHB7102KTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCS31QHB7102KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCS31QHB7102KTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCS31QHB7102KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCS31QHB7102KTPA18?
Image MMJCS31QHB7102KTPA18
Part Number MMJCS31QHB7102KTPA18
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)