Taiyo Yuden MMJCS31QAB7103MTPA01
Part No.:
MMJCS31QAB7103MTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCS31QAB7103MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCS31QAB7103MTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCS31QAB7103MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCS31QAB7103MTPA01?
Image MMJCS31QAB7103MTPA01
Part Number MMJCS31QAB7103MTPA01
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)