Taiyo Yuden MMJCQ32NSB7473MTPA01
Part No.:
MMJCQ32NSB7473MTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCQ32NSB7473MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCQ32NSB7473MTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCQ32NSB7473MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCQ32NSB7473MTPA01?
Image MMJCQ32NSB7473MTPA01
Part Number MMJCQ32NSB7473MTPA01
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)