Taiyo Yuden MMJCQ31QHB7102KTPA18
Part No.:
MMJCQ31QHB7102KTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCQ31QHB7102KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 250V X7R 1206
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCQ31QHB7102KTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCQ31QHB7102KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCQ31QHB7102KTPA18?
Image MMJCQ31QHB7102KTPA18
Part Number MMJCQ31QHB7102KTPA18
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)