Taiyo Yuden MMJCQ31LBB7473MTPA18
Part No.:
MMJCQ31LBB7473MTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCQ31LBB7473MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCQ31LBB7473MTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCQ31LBB7473MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCQ31LBB7473MTPA18?
Image MMJCQ31LBB7473MTPA18
Part Number MMJCQ31LBB7473MTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)