Taiyo Yuden MMJCL31LBB7226KTPA18
Part No.:
MMJCL31LBB7226KTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCL31LBB7226KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCL31LBB7226KTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCL31LBB7226KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCL31LBB7226KTPA18?
Image MMJCL31LBB7226KTPA18
Part Number MMJCL31LBB7226KTPA18
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)