Taiyo Yuden MMJCH32NSB7474KTPA01
Part No.:
MMJCH32NSB7474KTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCH32NSB7474KTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCH32NSB7474KTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCH32NSB7474KTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCH32NSB7474KTPA01?
Image MMJCH32NSB7474KTPA01
Part Number MMJCH32NSB7474KTPA01
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)