Taiyo Yuden MMJCH32NSB7473MTPA18
Part No.:
MMJCH32NSB7473MTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCH32NSB7473MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCH32NSB7473MTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCH32NSB7473MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCH32NSB7473MTPA18?
Image MMJCH32NSB7473MTPA18
Part Number MMJCH32NSB7473MTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)