Taiyo Yuden MMJCH32NSB7224KTPA01
Part No.:
MMJCH32NSB7224KTPA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCH32NSB7224KTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MMJC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive, Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCH32NSB7224KTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCH32NSB7224KTPA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCH32NSB7224KTPA01?
Image MMJCH32NSB7224KTPA01
Part Number MMJCH32NSB7224KTPA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MMJC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive, Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)