Taiyo Yuden MMJCH21GCC7474KTDA18
Part No.:
MMJCH21GCC7474KTDA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCH21GCC7474KTDA18.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7S 0805
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCH21GCC7474KTDA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCH21GCC7474KTDA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCH21GCC7474KTDA18?
Image MMJCH21GCC7474KTDA18
Part Number MMJCH21GCC7474KTDA18
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)