Taiyo Yuden MMJCH21GBB7224MTPA18
Part No.:
MMJCH21GBB7224MTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCH21GBB7224MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCH21GBB7224MTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCH21GBB7224MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCH21GBB7224MTPA18?
Image MMJCH21GBB7224MTPA18
Part Number MMJCH21GBB7224MTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)