Taiyo Yuden MMJCG31LBB7475KTPA01
Part No.:
MMJCG31LBB7475KTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCG31LBB7475KTPA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCG31LBB7475KTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCG31LBB7475KTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCG31LBB7475KTPA01?
Image MMJCG31LBB7475KTPA01
Part Number MMJCG31LBB7475KTPA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)