Taiyo Yuden MMJCG31LBB7474MTPA18
Part No.:
MMJCG31LBB7474MTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCG31LBB7474MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 35V X7R 1206
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCG31LBB7474MTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCG31LBB7474MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCG31LBB7474MTPA18?
Image MMJCG31LBB7474MTPA18
Part Number MMJCG31LBB7474MTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)