Taiyo Yuden MMJCE31LBB7106KTPA01
Part No.:
MMJCE31LBB7106KTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCE31LBB7106KTPA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCE31LBB7106KTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCE31LBB7106KTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCE31LBB7106KTPA01?
Image MMJCE31LBB7106KTPA01
Part Number MMJCE31LBB7106KTPA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)