Taiyo Yuden MMASU32MSB7475KPNA01
Part No.:
MMASU32MSB7475KPNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASU32MSB7475KPNA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASU32MSB7475KPNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASU32MSB7475KPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASU32MSB7475KPNA01?
Image MMASU32MSB7475KPNA01
Part Number MMASU32MSB7475KPNA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)