Taiyo Yuden MMASU32MSB5106MPNA18
Part No.:
MMASU32MSB5106MPNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASU32MSB5106MPNA18.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASU32MSB5106MPNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASU32MSB5106MPNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASU32MSB5106MPNA18?
Image MMASU32MSB5106MPNA18
Part Number MMASU32MSB5106MPNA18
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)