Taiyo Yuden MMASU32MAB7106MPNA01
Part No.:
MMASU32MAB7106MPNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASU32MAB7106MPNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASU32MAB7106MPNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASU32MAB7106MPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASU32MAB7106MPNA01?
Image MMASU32MAB7106MPNA01
Part Number MMASU32MAB7106MPNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)