Taiyo Yuden MMASS32NSB7473MTNA18
Part No.:
MMASS32NSB7473MTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASS32NSB7473MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASS32NSB7473MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASS32NSB7473MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASS32NSB7473MTNA18?
Image MMASS32NSB7473MTNA18
Part Number MMASS32NSB7473MTNA18
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)