Taiyo Yuden MMASS31QHB7332MTNA18
Part No.:
MMASS31QHB7332MTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASS31QHB7332MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASS31QHB7332MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASS31QHB7332MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASS31QHB7332MTNA18?
Image MMASS31QHB7332MTNA18
Part Number MMASS31QHB7332MTNA18
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)