Taiyo Yuden MMASS31LAB7473KTNA18
Part No.:
MMASS31LAB7473KTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASS31LAB7473KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1206
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASS31LAB7473KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASS31LAB7473KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASS31LAB7473KTNA18?
Image MMASS31LAB7473KTNA18
Part Number MMASS31LAB7473KTNA18
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)