Taiyo Yuden MMASQ32NSB7473KTNA18
Part No.:
MMASQ32NSB7473KTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASQ32NSB7473KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASQ32NSB7473KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASQ32NSB7473KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASQ32NSB7473KTNA18?
Image MMASQ32NSB7473KTNA18
Part Number MMASQ32NSB7473KTNA18
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)