Taiyo Yuden MMASQ31LSB7333MTNA18
Part No.:
MMASQ31LSB7333MTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASQ31LSB7333MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASQ31LSB7333MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASQ31LSB7333MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASQ31LSB7333MTNA18?
Image MMASQ31LSB7333MTNA18
Part Number MMASQ31LSB7333MTNA18
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)