Taiyo Yuden MMASL32MSB5476MPNA18
Part No.:
MMASL32MSB5476MPNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASL32MSB5476MPNA18.pdf
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASL32MSB5476MPNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASL32MSB5476MPNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASL32MSB5476MPNA18?
Image MMASL32MSB5476MPNA18
Part Number MMASL32MSB5476MPNA18
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)