Taiyo Yuden MMASL21GBB7106MTNA01
Part No.:
MMASL21GBB7106MTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASL21GBB7106MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASL21GBB7106MTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASL21GBB7106MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASL21GBB7106MTNA01?
Image MMASL21GBB7106MTNA01
Part Number MMASL21GBB7106MTNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)