MMASJ31LBB5107MTNA01.pdf
| Image |  |
| Part Number | MMASJ31LBB5107MTNA01 |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | MMAS |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | Medical, Non-Critical |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |