Taiyo Yuden MMASH31LSB7224KTNA18
Part No.:
MMASH31LSB7224KTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASH31LSB7224KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASH31LSB7224KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASH31LSB7224KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASH31LSB7224KTNA18?
Image MMASH31LSB7224KTNA18
Part Number MMASH31LSB7224KTNA18
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)