Taiyo Yuden MMASG32MAB7106MPNA18
Part No.:
MMASG32MAB7106MPNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASG32MAB7106MPNA18.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASG32MAB7106MPNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASG32MAB7106MPNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASG32MAB7106MPNA18?
Image MMASG32MAB7106MPNA18
Part Number MMASG32MAB7106MPNA18
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)