Taiyo Yuden MMASG31LSB5225KTNA18
Part No.:
MMASG31LSB5225KTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASG31LSB5225KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASG31LSB5225KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASG31LSB5225KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASG31LSB5225KTNA18?
Image MMASG31LSB5225KTNA18
Part Number MMASG31LSB5225KTNA18
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)