Taiyo Yuden MMASG31LAB7475MTNA18
Part No.:
MMASG31LAB7475MTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASG31LAB7475MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASG31LAB7475MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASG31LAB7475MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASG31LAB7475MTNA18?
Image MMASG31LAB7475MTNA18
Part Number MMASG31LAB7475MTNA18
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)