Taiyo Yuden MMASG31LAB7475KTNA18
Part No.:
MMASG31LAB7475KTNA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASG31LAB7475KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MMAS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASG31LAB7475KTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASG31LAB7475KTNA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASG31LAB7475KTNA18?
Image MMASG31LAB7475KTNA18
Part Number MMASG31LAB7475KTNA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MMAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)