Taiyo Yuden MMASE32MAB5476MPNDT1
Part No.:
MMASE32MAB5476MPNDT1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMASE32MAB5476MPNDT1.pdf
Description:
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASE32MAB5476MPNDT1 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMASE32MAB5476MPNDT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASE32MAB5476MPNDT1?
Image MMASE32MAB5476MPNDT1
Part Number MMASE32MAB5476MPNDT1
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)