Taiyo Yuden MMARQ219SCG0R7BTRA18
Part No.:
MMARQ219SCG0R7BTRA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMARQ219SCG0R7BTRA18.pdf
Description:
CAP CER 0.7PF 250V C0G/CG 0805
Capacitance:
0.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMARQ219SCG0R7BTRA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMARQ219SCG0R7BTRA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMARQ219SCG0R7BTRA18?
Image MMARQ219SCG0R7BTRA18
Part Number MMARQ219SCG0R7BTRA18
Product Status Active
Capacitance 0.7 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)