Taiyo Yuden MMARQ219SCG0R5CTRA18
Part No.:
MMARQ219SCG0R5CTRA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMARQ219SCG0R5CTRA18.pdf
Description:
CAP CER 0.5PF 250V C0G/CG 0805
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MMAR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMARQ219SCG0R5CTRA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMARQ219SCG0R5CTRA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMARQ219SCG0R5CTRA18?
Image MMARQ219SCG0R5CTRA18
Part Number MMARQ219SCG0R5CTRA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MMAR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.5 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)