Taiyo Yuden MMARQ167SCG5R1CTRA18
Part No.:
MMARQ167SCG5R1CTRA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMARQ167SCG5R1CTRA18.pdf
Description:
CAP CER 5.1PF 250V C0G/CG 0603
Capacitance:
5.1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMARQ167SCG5R1CTRA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMARQ167SCG5R1CTRA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMARQ167SCG5R1CTRA18?
Image MMARQ167SCG5R1CTRA18
Part Number MMARQ167SCG5R1CTRA18
Product Status Active
Capacitance 5.1 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)