Taiyo Yuden MMARQ167SCG560JTRA18
Part No.:
MMARQ167SCG560JTRA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMARQ167SCG560JTRA18.pdf
Description:
CAP CER 56PF 250V C0G/CG 0603
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMARQ167SCG560JTRA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMARQ167SCG560JTRA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMARQ167SCG560JTRA18?
Image MMARQ167SCG560JTRA18
Part Number MMARQ167SCG560JTRA18
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)