Taiyo Yuden MMARQ105SCG9R1DFRA01
Part No.:
MMARQ105SCG9R1DFRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMARQ105SCG9R1DFRA01.pdf
Description:
CAP CER 9.1PF 250V C0G/CG 0402
Capacitance:
9.1 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMARQ105SCG9R1DFRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMARQ105SCG9R1DFRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMARQ105SCG9R1DFRA01?
Image MMARQ105SCG9R1DFRA01
Part Number MMARQ105SCG9R1DFRA01
Product Status Active
Capacitance 9.1 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)