Taiyo Yuden MMARQ105SCG4R7BFRA18
Part No.:
MMARQ105SCG4R7BFRA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMARQ105SCG4R7BFRA18.pdf
Description:
CAP CER 4.7PF 250V C0G/CG 0402
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMARQ105SCG4R7BFRA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMARQ105SCG4R7BFRA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMARQ105SCG4R7BFRA18?
Image MMARQ105SCG4R7BFRA18
Part Number MMARQ105SCG4R7BFRA18
Product Status Active
Capacitance 4.7 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)