Taiyo Yuden MMARQ105SCG100JFRA01
Part No.:
MMARQ105SCG100JFRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMARQ105SCG100JFRA01.pdf
Description:
CAP CER 10PF 250V C0G/CG 0402
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMARQ105SCG100JFRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMARQ105SCG100JFRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMARQ105SCG100JFRA01?
Image MMARQ105SCG100JFRA01
Part Number MMARQ105SCG100JFRA01
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)