Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA0204MC5623FB300
Part No.:
MMA0204MC5623FB300
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMA0204MC5623FB300.pdf
Description:
MMA 0204-50 1% HV BL 562K
Series:
MMA HV - Professional
Resistance:
562 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Failure Rate:
1. How to order MMA0204MC5623FB300 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMA0204MC5623FB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA0204MC5623FB300?
Image MMA0204MC5623FB300
Part Number MMA0204MC5623FB300
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMA HV - Professional
Product Status Active
Resistance 562 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)