Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C5623FB300
Part No.:
MMA02040C5623FB300
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMA02040C5623FB300.pdf
Description:
RES 562K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance:
562 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Failure Rate:
1. How to order MMA02040C5623FB300 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMA02040C5623FB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C5623FB300?
Image MMA02040C5623FB300
Part Number MMA02040C5623FB300
Product Status Active
Resistance 562 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)