Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C5623FB000
Part No.:
MMA02040C5623FB000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMA02040C5623FB000.pdf
Description:
RES 562K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Series:
MMA - Professional
Resistance:
562 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Failure Rate:
1. How to order MMA02040C5623FB000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMA02040C5623FB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C5623FB000?
Image MMA02040C5623FB000
Part Number MMA02040C5623FB000
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMA - Professional
Product Status Active
Resistance 562 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)