Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C5623DB300
Part No.:
MMA02040C5623DB300
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMA02040C5623DB300.pdf
Description:
MMA 0204-50 0.5% BL 562K
Series:
MMA - Professional
Resistance:
562 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Failure Rate:
1. How to order MMA02040C5623DB300 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMA02040C5623DB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C5623DB300?
Image MMA02040C5623DB300
Part Number MMA02040C5623DB300
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMA - Professional
Product Status Active
Resistance 562 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)