Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C2323FB000
Part No.:
MMA02040C2323FB000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMA02040C2323FB000.pdf
Description:
MMA 0204-50 1% B0 232K
Resistance:
232 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Failure Rate:
1. How to order MMA02040C2323FB000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMA02040C2323FB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C2323FB000?
Image MMA02040C2323FB000
Part Number MMA02040C2323FB000
Product Status Active
Resistance 232 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)