TDK Corporation MLZ1608M3R3WTD25
Part No.:
MLZ1608M3R3WTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLZ1608M3R3WTD25.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 400MA 330MOHM SM
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLZ
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
120mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
330mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)
1. How to order MLZ1608M3R3WTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLZ1608M3R3WTD25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLZ1608M3R3WTD25?
Image MLZ1608M3R3WTD25
Part Number MLZ1608M3R3WTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MLZ
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) 120mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 330mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)