TDK Corporation MLP2520S1R0ST0S1
Part No.:
MLP2520S1R0ST0S1
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLP2520S1R0ST0S1.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 1.5A 104 MOHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLP
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
104mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order MLP2520S1R0ST0S1 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLP2520S1R0ST0S1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLP2520S1R0ST0S1?
Image MLP2520S1R0ST0S1
Part Number MLP2520S1R0ST0S1
Manufacturer TDK Corporation
Series MLP
Package/Case 1008 (2520 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 1 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 104mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)