TDK Corporation MLK1005S12NJT000
Part No.:
MLK1005S12NJT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLK1005S12NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 350MA 470MOHM SMD
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
350 mA
DC Resistance (DCR):
470mOhm Max
Q @ Freq:
7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
4.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MLK1005S12NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLK1005S12NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLK1005S12NJT000?
Image MLK1005S12NJT000
Part Number MLK1005S12NJT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLK
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 12 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 350 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 470mOhm Max
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 4.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)