TDK Corporation MLK0603L6N8JT000
Part No.:
MLK0603L6N8JT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLK0603L6N8JT000.pdf
Description:
FIXED IND 6.8NH 200MA 650MOHM SM
Inductance:
6.8 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
650mOhm Max
Q @ Freq:
6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLK0603L6N8JT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLK0603L6N8JT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLK0603L6N8JT000?
Image MLK0603L6N8JT000
Part Number MLK0603L6N8JT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 6.8 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Q @ Freq 6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)