TDK Corporation MLK0603L27NJT000
Part No.:
MLK0603L27NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLK0603L27NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 100MA 1.7 OHM SMD
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
1.7Ohm Max
Q @ Freq:
6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLK0603L27NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLK0603L27NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLK0603L27NJT000?
Image MLK0603L27NJT000
Part Number MLK0603L27NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 27 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Q @ Freq 6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 3GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)