TDK Corporation MLK0603L12NJT000
Part No.:
MLK0603L12NJT000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLK0603L12NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 150MA 1 OHM SMD
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLK0603L12NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLK0603L12NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLK0603L12NJT000?
Image MLK0603L12NJT000
Part Number MLK0603L12NJT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLK
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 12 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Q @ Freq 6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)