TDK Corporation MLJ1005WR39JT000
Part No.:
MLJ1005WR39JT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLJ1005WR39JT000.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 300MA 970MOHM SM
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLJ
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
230mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
970mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
210MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLJ1005WR39JT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLJ1005WR39JT000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLJ1005WR39JT000?
Image MLJ1005WR39JT000
Part Number MLJ1005WR39JT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLJ
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 390 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) 230mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 970mOhm Max
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 210MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)